e-mail: info@azfotky.cz
tel.: +420 608 759 811, +420 606 044 339
5.11.2016

Wohnout odstartoval turné Sladkých 20 v jabloneckém Eurocentru

“Chci wohnout!” kříčí na mě růžové tričko. Majitelkou je paní kolem čtyřicýtky. Vulgární? Pobouřlivé? Jindy možná, dnes večer ale tričko, jak se patří. Skupina Wohnout vyrazila na své turné Sladkých 20 a odstartovala ho právě v Jablonci nad Nisou, ve spolupráci s klubem Na Rampě, který slaví rovněž sladkých 20.

Za slovem sladký se u obou oslavenců jistě skrývá nejen pěkný kus práce, ale i vůně všech možných destilátů, výparů z cigaret, doutníků a nejedno krušné ráno. Na pódiu to ale vypadá, že léta na klukách nejsou znát. Vypadají stejně dobře, možná i líp než dřív.

Minimálně v Jablonci přidala Wohnoutům na oblíbenosti účast Honzy Homoly na loňském i letošním Movemberu. Tohle hnutí kníratých pánů, kluků i mnoha žen si zaslouží podporu. Letos se draží oproti minulému ročníku pouze jedna kytara, za to ale vymazlená.

Natlačená u pódia na opačné straně od téhle vystavené modré krásky zjišťuju, že asi nemám jinou možnost, než vlézt za oplocení přímo k bednám. Konečně trochu prostoru. Ve výhledu na pódium mi nyní překáží už jen sloup s repráky, tak s tím asi nehnu. Za to na všechny, co přišli na koncert, nebo něco wohnout, jsem viděla skvěle. Obecenstvo je vážně pestré. Rodinka s dítětem, co wohnoutí triko asi dočasně vyměnilo za dupačky, týpci co asi ještě letí na známkách punku, typickej motorkářskej vousáč a konečně klučina, který se v pozadí za svou slečnou asi snaží vyplnit přání, které má jako spousta jiných holek napsáno na prsou.

Nicméně s prvním hvízdáním, potleskem a zdviženýma rukama, s až dobře známým zlatavým nápojem, opouštím okolí a soustředím se jen na hledáček svého canonu. Za chvíli už přes něj vidím Honzu, Jirku, oblíbeného Matese a s bubeníkem už tu jsou všichni.

Je vidět že si dali záležet s výběrem písniček. Playlist je opravodvým dvacetiletým mixem alb Cundalla, Pedro se vrací, Polib si dědu, Živáček, Laskonky a kremrole, Karton veverek a dalších.

Wohnouti naplnili Eurocentrum podle očekávání a když se chci dostat na druhou stranu pódia, mám co dělat, abych došla nepolitá a nepošlapaná. U baru bych si nejradši dala párek na tácku a k tomu pívo dvanáctku, ale co nadělám, jsem vegan. I tak si Pepíčky, Barbínu a LSD náramně užiju. Na závěr se blýská movembrácká kráska v rukou Honzy Homoly a zakončuje wohnoutí večer již tradičně Svazem českých bohémů. A vážně nezávidím tomu, kdo  si tuhle písničku bere k srdci, bude se vracet se domů nad ránem, kvalitním vínem omámen, bude se mu točit svět a bude na… No zkrátka nebude mu dobře.

autor článku: Denisa Albaniová, foto: Denisa Albaniová, Petr Zbranek
4. 11. 2016, Jablonec nad Nisou, Eurocentrum


© Copyright 2016 Petr Zbranek. Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!