e-mail: info@azfotky.cz
tel.: +420 608 759 811, +420 606 044 339
6.5.2016

Vivaldianno, Liberec s příchutí Itálie

V pátek 6. 5. 2016 se liberecká Home credit arena proměnila v italské město zrcadel - Benátky. Právě zde se totiž odehrává příběh Antonia Lucia Vivaldiho,slavného barokního skladatele, jemuž je věnován tento ohromující projekt, Vivaldianno - Město zrcadel, s velkolepou 3D videoshow.

Z prostředka první řady máme bezkonkurenčně nejlepší výhled na scénu. Jako na povel celá aréna utichne již při prvním nasvícení pódia. Již příchod hudebníků na scénu je doprovázen projekcí. Od prvních tónů je zřejmé, že tohle nebude obyčejný koncert. Je to spíše směs kina, muzikálu a koncertu spojené moderním pojetím vážné hudby.

Všechny skladby pojí nit dramatického příběhu plného nadějí a lásky, ale i ztrát a samoty. Vstupy v podobě mluveného slova provazují celou show a dodávají podívané hloubku, společně s projekcí a poutavými efekty přenesou každého přes most času a nechají ho prožít s Antoniem jeho strastiplný život.

Na počátku se ocitáme v Itálii, v Benátkách, právě v moment kdy na svět přichází malý Antonio, už od narození je však nemocný a jeho milující rodiče se snaží mu ulevit. Pomoc nachází v tajemném prodejci Angelovi, který jím nabídne zrcadlo, po jehož zakoupení se Antoniův svět převrátí naruby.

Přestože se měl stát knězem, rozhodne se pro svět hudby, ale postupně se distancuje od rodiny, žije pouze pro své symfonie a uzavírá se do sebe, přestože ho zrcadlo zachránilo od smrti, Antonio je stále nemocný. Teprve ve čtyřiceti poprvé odjíždí z města na venkov, kde potkává svou osudovou lásku Annu. Ač se Antonio snaží sebevíce zbavit se zrcadla, je jím pronásledován na každém kroku.

Každý milník Antoniova života je doprovázen úžasnými efekty podbarvujícími celou scénu, spolu s nimi nám z některých okamžiků běhá mráz po zádech, v jiných cítíme, jak se nám rozlévá po těle teplo. Každý krok děláme společně s Antoniem.

Postupem času Antonio přichází o své blízké, jeho sláva upadá a stává se podivínem, který žije v ústraní se svým zrcadlem a přestože se jeho sláva na chvíli vzkřísí ve Vídni, nakonec přichází čas se znovu setkat s Angelem, vyrovnat svůj účet a smířit se s životem, který sice přinesl mnohá příkoří, ale zároveň byl pln nádherných tónů a skvělých skladeb.

Na pódiu je více jak deset rozličných hudebníků, zejména pak dvojice Michala Dvořáka (skupina Lucie) a Jaroslava Svěceného. Právě oni patří mezi hudební elitu, nicméně i výkony ostatním jsou přinejmenším excelentní. Pod jejich prsty se známé skladby mění v něco zcela nového, neobyčejného a poutavého. Původnímu zpracování dodávají náboj a energie z hudby doslova příští.

Do konce představení jsou na pódium upřeny všechny pohledy a následuje zasloužený dlouhý potlesk ve stoje. Dokonalé hudební vystoupení, jedinečná 3D projekce i poutavý příběh, to vše dělá z Vivaldianna strhující podívanou, která přesahuje běžné koncerty či muzikály a je tak naprosto unikátním zážitkem.

autor článku: Denisa Albaniová, foto: Denisa Albaniová, Petr Zbranek
6.5.2016, Home Credit arena, Liberec,


© Copyright 2016 Petr Zbranek. Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!