e-mail: info@azfotky.cz
tel.: +420 608 759 811, +420 606 044 339
3.11.2016

Jizerské sedmičky prověřily hráče i fanoušky

Rugbyové kluby Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou a Rugby Club Liberec uspořádaly v sobotu 29. října 2016 turnaj ‘Jizerské sedmičky’. Jak název napovídá, na hřišti se představilo šest týmů právě po sedmi hráčích, mezi nimi i Rugby Klub Petrovice. Ten získal nejen post vítěze, ale i originální pohár. I přes nepřízěň počasí přilákala akce několik desítek diváků.

Krátce po slavnostním zahájení se na fotbalovém hřišti v Lučanech nad Nisou utkali jako první členové Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou a Rugby Club Lions Rumburk. Dalšími týmy byly Ragby Poděbrady, Rugby Club Sedlčany, Rugby Klub Petrovice a Rugby Club Liberec. Všechny rugbyové kluby se proti sobě vystřídaly v zápasech o délce dvakrát sedm minut.

V turnaji sedm na sedm nebo-li Rugby Sevens se do finále probojovaly Rugby Klub Petrovice a Rugby Club Sedlčany, který obsadil druhé místo. Na třetím místě skončil Rugby Club Lions Rumburk a za nimi se umístil Ragby Poděbrady. O páté místo svedly svůj boj Rugby Club Liberec s Rugby Club Griffins Jablonec nad Nisou. Přes velkou snahu libereckých rugbystů ukořistili páté umístění jablonečtí Griffins.

V ostrých zápasech nebyla nouze o drsné střety a utkání se neobešlo bez drobných zranění. Od první rozehrávky bylo jasné, že se jedná o turnaj, do kterého vkládají kluby veškeré úsilí. ‘Jizerské sedmičky’ byl první rugbyový turnaj v Jablonci nad Nisou a je velmi pravděpodobné, že do budoucna můžeme očekávat další ročník.

autor článku: Denisa Albaniová, foto: Denisa Albaniová, Petr Zbranek
20. 9. 2016, Lučany nad Nisou


© Copyright 2016 Petr Zbranek. Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!