e-mail: info@azfotky.cz
tel.: +420 608 759 811, +420 606 044 339
17.4.2016

Cigárko, Horkýže a igelitka

Pátek patnáctýho dořinčela zelená dodávka k nám do Jablonce.

Tahle kapela se drží na scéně nějakej ten pátek. Řekněme si upřímně, je tomu nějakejch dobrejch dvacet let a přesto mají pořád co nabídnout! Zkrátka je to kapela již legendární.Patří mezi ty kapely, na který klíďo půjdete znovu.

Vcházím do Eurocentra v době, kdy na pódiu ještě hraje předkapela a už vím, že úplně nezapadám. V keckách, světlých džínách a mikině, co vypadá, že jsem právě přijela z Tibetu, jsem se vážně netrefila. Procházím kolem takovejch těch týpků, který potkáte na motorkářských srazech. Černý kožený bundy, trika s nápisy všemožnejch punkových a rockových kapel a v nose nemám nic jiného než smrad z cigaret.

Ale jakmile začínám okolí sledovat skrze hledáček foťáku, ostatní jde stranou. Zabírám si místo přímo pod pódiem na stole, tudíž mám možnost se na ostatní koukat tak trochu z vrchu. Kuko se dovalí na scénu v originálním podání, móda ve stylu českých bezdomovců doplněná o Lídl igelitku, je bezkonkurenční.

Vzápětí se už ale rozjíždí show plná známých hitů, která rozproudí krev každému. Tleskání, skákání a mávání do rytmu je nutností. V popředí se mačkají největší nadšenci, kteří skvěle dotváří celkovou atmosféru. Skupina pálí jednu vypalovačku za druhou a čím ostřílenější song, tím větší odezva publika. Při Malé Žužu se bojim, abych jednu náhodou nechytla.

V hlavě už mám jako v úlu, koncert se chýlí ke konci a fotek je více než dost. Přesouvám se na bar vstřebat zážitky a zakončuji večer kvalitně, se sklenkou.

autor článku: Denisa Albaniová, foto: Denisa Albaniová, Petr Zbranek
15.4.2016, Eurocentrum, Jablonec nad Nisou


© Copyright 2016 Petr Zbranek. Všechny fotografie jsou chráněny autorským zákonem, jejich kopírování, publikování či jakékoli komerční užití je možné pouze se souhlasem autora!